Wrzesień w Tokio, część 2 / September in Tokyo, part 2

Nadszedł czas na drugą część z serii wpisów dotyczących zeszłorocznego (2016) wrześniowego wypadu do Tokio.

It’s time for the second part from the series of post about my trip to Tokyo that took place in September last year (2016).

przerwa techniczna

Tak jak wspomniałem w zapowiedzi w poprzedniej części tym razem będzie bardziej zróżnicowanie dzięki co najmniej dwóm parkom (Yoyogi oraz Rikugien), jednemu robotowi (GUNDAM!) oraz pewnej wieży nadawczej. By jednak nie było tylko i wyłączeni o popkulturze wspomnę o dwóch rzeczach – ulicznym festiwalu oraz bardzo nieudanej próbie zwerbowania mnie do jakiejś nowoczesnej sekty. Na końcu zaś wspomnę o pewnej knajpie w której będąc samemu nie można pozostać samemu. Zatem bez lania wody – czas na zdjęcia!

Those of you who read the preview section in my previous post know that I will share here memories from many places I visited around Tokyo. I will show photos from two parks (Yoyogi and Rikugien), place where one giant robot used to stay (GUNDAM!) and from area around one famous broadcast tower. I will not only focus on pop culture so I will share a few sentences about street festivals and extremely failed attempt to enlist me to some shady modern sect. This post will end with photo of a place where one can enter alone but inside will get company. Without any further delay it’s time for photos!

W zapowiedzi do tej notki wspomniałem jeszcze o bardzo nie udanej próbie zwerbowania mnie do jakieś dziwnej sekty. W okolicach SkyTree spotkałem Mastera, który również wybrał się przejść, i gdy już wracaliśmy do hostelu zagadał do nas starszy Japończyk. Wspomniał o świątyni, z którą jest związany a jako, że było po drodze, to poszliśmy. Jak się okazało na miejscu to świątynia wyglądała raczej jak jedna z sal tele-ewangelistów (Nichirenseishu Hongyo Temple – nazwa podana po to by w razie czego omijać), Master od razu się zmył podczas gdy ja chciałem zobaczyć co ciekawego mają mi do powiedzenia. Próbowali pokojowo sprzedać mi swoją wizję świata jednak po ciekawej acz krótkiej wymianie zdań wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie uda im się przekonać mnie do swojej religii i nie wiem czy przy okazji nie spowodowałem, że zaczęli wątpić w to co wierzyli do tej pory (kwestia dobrze zadanych pytań i argumentów :D). W spokoju opuściłem świątynię uprzejmie żegnając się i udając, że nie rozumiem co mówią po japońsku 😉

In preview for this note I also mentioned about extremely failed attempt to recruit me to some kind of religion… something. Around Tokyo SkyTree I met Master who also went for an evening walk and as we were heading back to our hostel we were asked by elder man if we would like to see different temple. As it was on our way to hostel I thought it was ok to see it – after a short walk we ended up in front of modern building that looked more like one of those tele-evangelists places for gatherings that traditional Japanese temples (Nichirenseishu Hongyo Temple – I’m giving temple’s name in case if you would like to avoid it). Master decided to leave without even listening while I decided to see if there is something interesting to learn about this sect. I listened to their vision of the world and forces that are putting it into the motion – everything was really peaceful and positive until I started asking questions 😀 In the end they realized they won’t be able to convince me to join them and I’m not sure if they guy I talked to did not start doubting things he believed in. In the end I said goodbye and left this modern temple.

I tak dobiegła końca druga część z serii wpisów poświęconych wrześniowemu wypadowi do Tokio. Co będzie w kolejnej? Nadszedł czas by w końcu pokazać to po co tam pojechaliśmy czyli Tokyo Game Show 2016! Już w krótce, jak tylko napiszę 😉 Żeby nie było – trzecia część nie będzie ostatnią!

This is the end of second part of the post about 2016 September trip to Japan. What will be in the next one? The main reason for this trip, which was Tokyo Game Show 2016! Stay tuned for the third part which won’t be the last one as there will be more of them!

~ by drzejan on August 22, 2017.

 
%d bloggers like this: